Fusion kombipresser

McHale Fusion leveres bĂ¥de med fast og variabelt kammer. Alle pressene har McHales patenterte balleoverføring og vertikal pakkering. Fusion 4 har fast kammer med 18 ruller, nett- og breiplast og Isobus. Fusion Vario variabelt kammer med tre endeløse belter og kan presse baller fra 0,6 til 1,68 meter, avhengig av avlingstype og tørrstoffnivĂ¥.

McHale Fusion er blitt kjent for Ă¥ være svært driftssikre, og en favoritt blant mange entreprenører. Fusion 4 leveres med nytt og kraftigere inntak. Pickupen er som før 2,1 meter brei og utstyrt med 25 kniver. Traktor & Landbruk lagerfører kun Fusion 4 Plus (nett og breiplast) med delt knivbru. 

Klikk pĂ¥ bilde for Ă¥ Ă¥pne brosjyre

Modeller:

Fusion 4 Plus

Fusion Vario

Derfor bør du velge McHale Fusion:

Kraftig rammekonstruksjon

McHale Fusion har en rammekonstruksjonen av runde stĂ¥lrør og uten tversgĂ¥ende stag. Dette gjør at det er fĂ¥ steder hvor gras kan bygge seg opp, maskinen fĂ¥r mindre marktrykk og er stabil ved kjøring pĂ¥ veg.

Delt girboks

McHale Fusion er utstyrt med en splittet girkasse som sørger for en kort og direkte
overføring, samt en optimal  kraftfordeling pĂ¥ høyre og venste side. Venstre side driver rullene/reimene i pressekammeret. Høyre side driver pickup og kutterenhet.

Galvanisert pick up

Fusion er utsyrt med en 2.1 meter brei galvanisert pick-up med fem tinderekker.  Nøyaktig høydekontroll oppnĂ¥s gjennom et fjærbalansert hydraulisk løftesystem. Innmaterskruer pĂ¥ hver side sørger for jevn innmating. Pickupen har doble styrelager, slurekløtsj,og inspeksjonsport pĂ¥ styrelagersiden for kontroll/utskifting av styrelager.

Komprimeringsrull som jevner ut klumper i skĂ¥ren og minimerer risikoen for blokkeringer ved prssing av tunge skĂ¥rer, leveres som tilleggsutstyr.

 

12, 13 og 25 kniver

Rotoren er spiralformet og sørger for en jevn innmating, jevn belastning, og en meget høy kapasitet. Fingrene i rotoren er sveist pĂ¥ begge sider for overlegen styrke. PĂ¥ drivsiden er rotoren utstyrt med et dobbelt rullelager med langt serviceintervall. Via termianlen kan føreren velge mellom 12, 13 eller 25 innkoblede kniver. Minste kuttelengde er 46 mm.

Blokkeringsfri innmating

McHale Fusion er utstyrt med et blokkeringsfritt innmatersystem, som betyr at blokkeringer enkelt kan fjernes ved atsenkes knivene og knivgulvet senkes samtidig. Dette gir maksimal klaring slik at en blokkering kan mates gjennom og inn i pressekammeret. PĂ¥ Fusion er knivgulvet utstyrt med en hydraulisk kontrollfunksjon som sikrer at knivgulvet er i riktig posisjon etter hver ball.

Kraftige ruller (Fusion 3 / 3 Plus)

Pressekammeret pĂ¥ Fusion 3 / 3 Plus er 1,23 x 1,25 meter og har 18 kraftge ruller. Rullene er laget av kvalitets stĂ¥lrør og har 50 mm smidde akslinger som er opplagret med 50 mm lager pĂ¥ begge sider. De rullene med størst belastning har 8 tonns doble rullelager pĂ¥ drivsiden. Denne kombinasjonen gir maksimal styrke og sikrer lang levetid.

Rask og sikker balleoverføring

Ballekammeret deler seg horisontalt. NĂ¥r kammeret Ă¥pnes brukes de fem rullene i den nedre delen til Ă¥ overføre ballen direkte til pakkeren. Dette gir en rask overføring av ballen og en kompakt presse, men viktigst av alt; en sikker overføring i alle typer terreng.

Overføringen av ballen skjer over hjulakslingen pĂ¥ pressa. Dette reduserer belastningen pĂ¥ bĂ¥de traktor og maskin. PĂ¥ grunn av enkeltheten i den unike overføringen, er det minimalt med bevegelige deler og elektroniske enheter. Alt i alt gir dette en mer driftsikker maskin.

Endeløse belter (Vario)

Fusion Vario leveres med tre endeløse belter. McHale Fusion Vario kan pakke inn baller fra 1,1 meter og opp til 1,45 meter. For Ă¥ sikre at plasten alltid gĂ¥r pĂ¥ midten av ballen, justerer tipprullen automatisk høyden i forhold til ballens størrelse. Dette sikrer alltid riktig overlapping.

Vario er først og fremst egnet der hvor det skal presses halm, høy og godt fortørket gras. 

Vertikal pakkering

Den vertikale pakkeringen er utstyrt med to 750 mm forstrekkere, som bruker ca. 20 sekunder Ă¥ pĂ¥føre fire lag med film og 30 sekunder Ă¥ pĂ¥føre seks lag med film. Dette betyr at pakkeren alltid er klar for den neste ballen. Forstrekkerene er utstyrt med sensorer for filmbrudd. Disse varsler operatøren hvis Ă©n eller begge forstrekkere gĂ¥r tom for film.  Om en forstrekker gĂ¥r tom for film vil Fusion 3 fortsette Ă¥ arbeide og automatisk sakke ned balleroteringen og øke antallet roteringer av pakkeringen for Ă¥ sikre at rundballen er riktig pakket.

Filmautomatikk

Filmautomatikken samler sĂ¥ filmen til et punkt, kutter og holder den. Dette sørger for at filmautomatikk er meget pĂ¥litelig ogsĂ¥ i fuktige omgivelser.

Forstrekkerene er utstyrt med sensorer for filmbrudd. Disse varsler operatøren hvis Ă©n eller begge forstrekkere gĂ¥r tom for film.  Om en forstrekker gĂ¥r tom for film vil Fusion 3 fortsette Ă¥ arbeide og automatisk sakke ned balleroteringen og øke antallet roteringer av pakkeringen for Ă¥ sikre at rundballen er riktig pakket.

2×5 filmruller

Fem ruller med film kan lagres bak det midterste dekselet pĂ¥ begge sider av maskinen. I tillegg transporteres to ruller pĂ¥ forstrekkerne. Filmrullholderne kan vippes ned for Ă¥ fĂ¥ en lav inn- og utlastning av filmrullene.

Breiplast (Plus)

NĂ¥r breiplasten legges pĂ¥ ballen, strekkes den ca. 20% og mer luft presses ut av ballen enn ved bruk av nett. Det bidrar til bedre fĂ´rkvalitet. 

McHales har et patentert pĂ¥føringssystem som justerer bremsekraften pĂ¥ rullen med bredplast, i forhold til arbeidsforholdene. Dette gir mulighet for et kontinuerlig variabelt strekk som kan tilpasse seg endringer automatisk. Dette sikrer jevn film strekk, pĂ¥litelig filmpĂ¥legging, optimal balleform og balletetthet. Skifte mellom breiplast og nett gjøres med et enkelt grep.

Automatisk progressivt smøresystem

Et automatisk progressivt smøresystem forsyner lagrene pĂ¥ Fusion 3 med fett. Dette er et system under trykk, som effektivt levere fett pĂ¥ alle punkter gjennom individuelle stĂ¥lrør.

Det automatiske oljesystemet sikrer at kjedene pĂ¥ pressekammer, innmaterrotor og pickup, mottar en mĂ¥lt mengde av olje. Etter et forhĂ¥ndsinnstilt antall baller, vil en smørealarm minne operatøren pĂ¥ Ă¥ fylle opp smøresystemet.

Tverrboggi

Med tverrboggi reduseres marktrykket med ca. 40 %. Det gir bedre flyteevne og mindre kjøreskader ved vĂ¥re forhold.

De ekstra hjulene har mindre dimensjon (500/50R17) enn originalhjulene. Dermed blir det ved pĂ¥ vei og under normale grunnforhold ca. 20 mm klaring mellom ekstrahjulene og bakken. Det gir minimal slitasje pĂ¥ hjulene og reduserer ikke stabiliteten ved kjøring pĂ¥ veg. (Ekstrautstyr. Kan ettermonteres)

Ballevender

For dem som ønsker Ă¥ plassere ballen pĂ¥ enden, leveres ballevender som ekstrautstyr. Ballevender er mest aktuelt ved pressing pĂ¥ hard og stiv stubb, og der hvor ballene skal lagres pĂ¥ enden.

Modeller:

Fusion 4 Plus

Fusion Vario

Fusion 4 Plus

  • Bredde/høyde/lengde: 2,76 / 3,02 / 5,8 m
  • Egenvekt: 5950 kg
  • Bredde pick-up: 2,1 m
  • Tinderekker ord. pickup: 5 / 70mm
  • Tindereller camless pickup: 6/70 mm
  • Innmating: Spiralrotor med dropfloor
  • Antall kniver: 25 (12/13/25)
  • Minste kuttelengde: 46 mm
  • Pressekammer bredde: 1,23 m
  • Pressekammer diamter: 1,25 m
  • Ant. ruller: 18
  • Nettbinding / breiplast
  • Styresystem: Isobus
  • Kameraer: 2; nettmating og balleoverføring
  • PTO hastighet: 540 eller 1000 o/min
  • Dekk std.: 560/60R 225,
  • Effektbehov: 80 kW/107 hk

Fusion 4 kan leveres uten breiplast og uten Isobus (Fusion 4 og Fusion 4 Pro). 

Fusion Vario

  • Bredde/høyde/lengde: 2,94 / 3,3 / 6,3 m
  • Egenvekt: 6500 kg
  • Bredde pick-up: 2,1 m
  • Tinderekker / avstand: 5 /70 mm
  • Innmating: Spiralrotor med dropfloor
  • Antall kniver: 25 (12/13/25)
  • Minste kuttelengde: 46 mm
  • Pressekammer bredde: 1,23 m
  • Pressekammer diamter: 0,6 – 1,68 m vario
  • Ant. belter: 3 (endeløse)
  • Nettbinding
  • Styresystem: iTouch
  • PTO hastighet: 540 eller 1000 o/min
  • Dekk std.: 650/50R 225,
  • Effektbehov: 85 kW/114 hk